Turisztikai fórum
Részt vettünk partnerünk a Székelyföldi TDM klaszter szervezésében az Oxigen Restroban egy turisztikai fórumon, ahol a jelenlegi székelyföldi turizmus problémái kerültek terítékre.
Bepillantást nyertünk a székelyföldi barlangi-, lovas- és örmény-gasztroturizmus aktuális helyzetébe, adottságaiba, lehetőségeibe és korlátaiba.
Megismertük a Bagossy Brothers Company gondozásában elkészült Otthontól fűtött tél című "több-mint-recept-könyvet", amely különleges módon kapcsolja össze a gyergyói turizmust, gasztronómiát, kultúrát és a zenekar tagjainak emlékeit az otthoni tél melegéről.
És ha már gasztronómia és receptek nagyon finomakat ettünk Zsigmond András jóvoltából.
Az esemény után egyértelműen kijelenthető, hogy fejleszteni kell a turisztikai kínálatot, szakembereket kell képezni, akik képesek lesznek arra, hogy kiszolgálják a hozzánk érkező turistákat.
Továbbá szükség lenne kommunikációs készségek fejlesztésére a környezeti- és idegennyelv területein.
Úgy látjuk a turizmusnak van jövője térségünkben, de csakis ha megfelelő jövőképet biztosít a helyi fiatal szakembereknek és kielégítí a kereslet magas elvárásait.
