blog image

Turisztikai fórum

Részt vettünk partnerünk a Székelyföldi TDM klaszter szervezésében az Oxigen Restroban egy turisztikai fórumon, ahol a jelenlegi székelyföldi turizmus problémái kerültek terítékre.

Bepillantást nyertünk a székelyföldi barlangi-, lovas- és örmény-gasztroturizmus aktuális helyzetébe, adottságaiba, lehetőségeibe és korlátaiba.

Megismertük a Bagossy Brothers Company gondozásában elkészült Otthontól fűtött tél című "több-mint-recept-könyvet", amely különleges módon kapcsolja össze a gyergyói turizmust, gasztronómiát, kultúrát és a zenekar tagjainak emlékeit az otthoni tél melegéről.

És ha már gasztronómia és receptek nagyon finomakat ettünk Zsigmond András jóvoltából.

Az esemény után egyértelműen kijelenthető, hogy fejleszteni kell a turisztikai kínálatot, szakembereket kell képezni, akik képesek lesznek arra, hogy kiszolgálják a hozzánk érkező turistákat.

Továbbá szükség lenne kommunikációs készségek fejlesztésére a környezeti- és idegennyelv területein.

Úgy látjuk a turizmusnak van jövője térségünkben, de csakis ha megfelelő jövőképet biztosít a helyi fiatal szakembereknek és kielégítí a kereslet magas elvárásait.

Az oldalunk sütiket használ!


Süti választás